| miclovana a întrebat:

Cum sa sterg cat mai eficient praful depus intre butoanele tastaturii?

Răspuns Câştigător
| Looping a răspuns:

Poti sa folosesti un spray special, umplut doar cu aer, care indeprteaza praful. Este un fel de aspirator cu functionare inversa.

11 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Aspirator, pensula mica, tastatura intoarsa si batuta pe spate...

| viorel2c a răspuns:

Eu folosesc aspiratorul si o pensula mica in acelasi timp.

| Bishop a răspuns:

Si eu tot aspiratorul.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Foloseste aspiratorul.Am incercat si eu odata sa scot butoanele de la tastatura...si space`ul nu mi-a mers calumea dupaia...desi era pus bine.Trebuia sa apas de doua ori sa percuteze.Si am dat si mult pe tastatura aia laughing

| mihalitza a răspuns:

Cel mai bine este sa scoti toate tastele-cu ocazia asta le poti si spala; se scot foarte usor, tragind in sus de ele.Ai grija insa sa desenezi pe o coala alba ordinea tastelor-sa nu le incurci cind le pui la loc...

| stardeea a răspuns:

Se gasesc in comert spray-uri cu presiune sunt cele mai bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intorci tastatra pe spate si agiti putin tastatura ca sa scoti mizeria adunatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoti butoanele tastaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu am scos din greseala shiftul dar l-am pus la loc si merge cata mizerie se aduna sub tastatura dar nu va recomand asta sa scoateti tastele, unui coleg de al meu nu i-a mai mers deloc tastatura mai bine cu un aspirator sau pensula subtirewinking

| amelia a răspuns:

Poti sa faci o poza tastaturii inainte de a scoate tastele si a le pune intr-un saculet pe care il introduci in masina de spalat, apoi le asezi frumos la locul lor ajutandu-te de poza facuta!

| iordachioaia a răspuns:

Eu cred ca exista doua metode eficiente si devenite tradionale: cu aspiratorul sau cu betisoare cu vata, unmuiate in solutie de sters geamuri. Poti folosi separat sau impreuna cele doua metode.