| BigLike a întrebat:

Cum as putea sa vand produse in toata lumea? Ma intreb daca exista un site vanzari sau ceva de genu unde sa imi pun produsele insa sa poata fi cumparate peste tot in lume bu doar in Romania sau anumite tari specificate, etc stiu ca unul dintre aceste site-uri este ebay insa am observat ca e de exemplu ebay pentru uk, ebay pentru america si tot asa si ma gandesc ca asta inseamna ca doar oamenii din uk de exemplu pot cumpara plus ca atunci cand incerc sa incarc produse pe ebay e pur si simplu nasol si dureaza mult mai mult ca sa postezi ceva decat site-uri gen olx sau la jumate. Sfaturi?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pe eMAG poti vinde produse, https://marketplace-leads.emag.ro/? state=%7B%22nounce%22:%225245649129497302452%22,%22redirect_to%22:%22https:%5C/%5C/marketplace-leads.emag.ro%5C/?ref=banner_vreau-sa-vand-pe-emag%26utm_campaign=banner%26utm_medium=referral%26utm_source=eMAG.ro%22%7D

| Ensiferum a răspuns:

Ebay, gumtree etc.

| Oltean_Maria_2000 a răspuns:

Exista site pe internet poți căuta oameni care vând produse in toată lumea si pui un anunț sau poți sa te înscrii dintr-un grup pe Facebook si sa postezi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai mare ca ebay nu ai sa gasesti.
de pe ebay america sau ebay uk poate cumpara oricine, la fel cum poate si de pe olx.

dar daca esti in UE de ce sa cumperi de pe ebay American cand poti lua fara taxe de pe ebay UK

| Jonas94 a răspuns:

E greu, pentru că trebuie să faci listing. Iar asta nu e chiar ca pe olx, sunt anumite proceduri de urmat. O altă platformă mare, este Amazon, dar acolo îți trebuie bani mulți pentru a porni.