| Maya. a întrebat:

Cum imi aflu codul PUK la telefon? Mi-am blocat PIN-UL si imi cere codul PUK.straight faceHelp?

Răspuns Câştigător
| katy2010 a răspuns:

Daca ai Telekom, suna de pe un alt telefon la *100# si acolo ai ramura COD PUK. Introduci nr. de tel pentru care doresti codul PUK, si iti va cere parola (daca ai abonament). Daca nu ai Telekom, suna de pe un alt telefon la relatii cu clientii, si daca ai abonament iti va cere niste date. Asa il poti afla. Sper ca ti-am fost de foloshappy

32 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

1. Suni la operatorul tau de telefonie mobila.
2. Atunci cand ai primit cartela poate ca ai observat ca pe cartonasul pe care este prinsa ai trecut codul PUK

| mgtow a răspuns:

Pe plasticul de unde ai scos cartela sim pune pukul

| s62sony a răspuns:

Daca esti pe Orange, suni la 444 parca, si iti raspunde un robot care-ti va cere sa urmezi niste pasi(ex: pentru lb. romana, apasa tasta 1, pentru contul tau apasa tasta x, etc..., pentru aflarea codului tau PUK apasa tasta nu stiu care, etc). Sau vorba lui ATHOS: cauta cartonul pe care era prinsa cartela sim. Succes! Am patit-o si eu odata la fel ca tine, si asa am rezolvat-o: cu operatorul meu de tlf mobila.

| frvtel a răspuns:

Foarte simplu:suni de pe alt nr. de tel. la serv. clienti si soliciti codul PUK pentru. nr. blocat.

| Unique a răspuns:

Dai la *100# dupa alegi ramura cod puk acolo mai departe happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mc ma caa m-ati ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza pe ce esti formezi *128# si gata by by

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti pe Orange si ai pre pay suna la *100#

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sa-mi aflu codul PUK? Sunt pe Vodafone...si am umblat prin setari da nu stiu sigur pe ce am apasat cred ca pe codul pin, si acum cand deschid telefonul cu cartela in el imi apare PUK blocaT. CE sa fac? ajutati-ma va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai cosmote, suna de pe un alt telefon la *100# si acolo ai ramura COD PUK.introduci nr de tel pentru care doresti codul puk, si iti va cere parola(daca ai abonament). Daca nu ai cosmote, suna de pe un alt telefon la relatii cu clientii, si daca ai abonament iti va cere niste date.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici pe orage nu mai scrie optiunea puk la *100#

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti Vodafone uite un numar 0372022222

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*128# pentru Vodafone e ff ok

| oanaade a răspuns:

Multumesc mia-ti fost de mare ajutor:*:*:*:*:*:*:*:*

| Laura_Velicescu_1997 a răspuns (pentru katy2010):

Am si eu o intrebare. Care parola trebuie pusa?

| Emilio_Emil_1988 a răspuns:

Promblema puk cum sa faci dischide spune mi sms urg

| Georgiana_Truica_1991 a răspuns:

Cum aflu codul puk

| Flory_Florinutza_1997 a răspuns:

Buna am si eu o intrebare... Miam blocat pinul si imi cere puk crying si nu ma lasa sa aflu puk de Orange cum pot sa al aflu puppy dog eyes ..help?

| Marius_Bodea_1973 a răspuns:

| Tine_Minte_Teoo_1988 a răspuns:

Suna la *100# si intra la 9 apoi la saft creat si scrie nr de tel la care vrei sa afli puk spr ca team ajutata la revedere

| Alian_Florian_1993 a răspuns:

Cum imi aflu codul PUK la telefon? Mi-am blocat PIN-UL si imi cere codul PUK

| Anonim1989077656477 a răspuns:

Buna.sunt pe Vodafone si am aceeasi problema.nu am lasa sa sun, imi arata doar apeluri de urgenta sau introduceti codul puk
ce fac?

| Negot_Valentin_1987 a răspuns (pentru katy2010):

Merci!

| adrian_onoiu a răspuns:

Buna, Maya. Pentru a afla codul PUK trebuie sa apelezi *100#, indiferent de reteaua in care esti. La Telekom, apelezi *100# si urmezi instructiunile aparute pe display sau suni la Relatii cu Clientii: 1234. In cazul Orange: apelezi *100#, apoi tasta 5 - Servicii si setari automate si apoi tasta 9 - PUK si introduci nr. de telefon. Il mai poti afla si printr-un apel la nr. 444. In cazul Vodafone, Codul PUK il poti afla din contul de MyVodafone, la *100# ramura 8 sau din ghidul *222 fara a intra in legatura cu un operator apasand 1-5-3.

| Nicolae_Ionescu_1974 a răspuns:

Cum sa deblochez cartele de cosmote ca nu mai am pinu de la cartela dam si un raspuuns ca

| Ionut_Laurenţiu_1992_uihA a răspuns:

Cum imi aflu codul PUK la telefon? Mi-am blocat PIN-UL si imi cere codul PUK. nr meu 0727 126 364

| Ionut_Mizdron_1982 a răspuns:

Am o cartela cosmote abonament am blocat codul pin și îmi cere codul puk

| Cerasella_Madalina_1991 a răspuns:

Cum aflu codul puk

| Alexandru_Cristian_1988_rjcc a răspuns:

Ma puteti ajuta si pe mine cu codul puk pentru numarul 0760140790?