| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot face cont pe forumul sofpedia? Nu plec de aici dar sunt curios ce mai faceti acolo?

38 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acolo e cancer

| Mosotti a răspuns:

Intri aici: https://forum.softpedia.com

Si faci simplu cont cum ai facut si aici, sus ai sa faci cont. Vezi ca nu merg mailurile de yahoo, foloseste google.

E un forum bun, se discuta civilizat, are useri, nu e deloc forum mort, poti sa verifici mai ales la Poiana lui Iocan la politica, ca se discuta la greu acolo, dar si la tehnica, si prin alte parti.
Acolo discutam ca si aici, asta facem.

In afara de RealThing moderatorul de la aria intrebari sexistentiale, toti sunt okey, dar si acolo la Real nu e chiar asa rau.
Deci fa cont.

Vezi ca o sa fie nevoie sa ti se aprobe 24 de postari, nu apar pana nu-s aprobate de moderatori pentru protectie la spam, sa nu mai vina orice tampit sa spameze cu un nou user asa imediat.

| Mosotti a răspuns:

Tu esti marian. Ai facut prostii pe acolo, de te-au dat aia afara si venisi aci, dar aici vad ca esti mai cuminte, nu mai instigi oamenii sa-si insele nevestele ca acolo, haha, de te zbura RealThing la foc continuu, ca numa prostii faceai, acuzai pe unii ca-s clone total aiurea, etc.

| anonimuIl a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mai postez acolo că nu mă mai interesează nimic de pe forumul ăla.

| Mosotti a răspuns (pentru anonimuIl):

Pai dar tu crezi ca acolo totu se invarte in jurul femeilor? Se discuta pe n teme, cel putin la Poiana lui Iocan sare fum de discutii ca si acum 1 an.
Tu doar femei ai in cap? Mai sunt si alte chestii de discutat.

| anonimuIl a răspuns (pentru Mosotti):

Sunt multe arii pe forumul ăla.

| Mosotti a răspuns (pentru anonimuIl):

Daca nu te mai int nimic acolo, e ok ca ai plecat. Dar sa nu mai fi rau cum erai acolo. Nu credeai cand ti-am zis ca nu eu te-am injurat, era ala ce facea pe psihiatru cu avataru ala cu salvarea.

| Mosotti a răspuns:

Da, noi am vb in vara lui 2019 iulie, si faceai numa nebunii pe acolo, haha.
Ma acuzasei ce eram clona unuia rau care te injurase pe privat, desi nu era asa.
Si te-ai dus la abuzuri sa raportezi, si moderatorii evident ca nu ti-au dat dreptate, stiau ca nu e asa.

Si RealThing a zis tie "stiu ce am aici in gradina mea...", tu tot insistai.

| Mosotti a răspuns:

Au plecat alea neserioase, alea serioase nu au plecat ca nu aveau de ce, ca oricum de mult puteau de privat ca aveau usere cu multe postari, doar nu plecau pentru cei noi care si aia puteau da pm dupa cele 24 de posturi aprobate.

Ce treaba are treaba cu pm care oricum mergea, cu femeile?

Deci nu mai distorsiona tu treaba doar ca te-au banat aia in continuu, si tu reveneai si o luai de la cap.
Nu te potoleai deloc, nu stiu ce aveai.

Postai la imobiliare oricum, si fara leg cu femeile.

| Mosotti a răspuns:

Pai da, asa faceai, de aia cum am zis, s-a schimbat regula, ca multi faceau asa. Aveau n conturi, ii bana pe un cont, dadeau pm cu altul, sau scriau public cu altul.

| Mosotti a răspuns:

La imobiliare da, se raspunde mai greu, ai dreptate, pot fi putini useri, dar la alte arii sar scantei, du-te la politica si vezi.

Si la sanatate e cam moarta aria.

Si tu nimic nimic la nevestele alora 5-6? HAHA.

| anonimuIl a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mai e nimic important pe forumul ăla.

| Mosotti a răspuns (pentru anonimuIl):

Zi nr postului te rog.

| anonimuIl a răspuns (pentru Mosotti):

Te văd că citești topicul ăla acum ca Minetoi.

| Mosotti a răspuns (pentru anonimuIl):

Pai nu e bine ca te certai si faceai misto, nu se face asa. Bine, stiu ca esti mai rau asa tu.

| alina2k18 a răspuns:

Si acolo trimiteti mesaje femeilor?
laughing
Softpedia nu e TPU anywaywinking

| anonimuIl a răspuns (pentru alina2k18):

A fost schimbat sistemul de dat mesaje pe PM.

| anonimuIl a răspuns (pentru alina2k18):

Și nu compara ce era pe forumul ăla cu ce este aici pe TPU.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonimuIl):

De Tinder nu ai auzit?
laughing

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Https://www.google.com/......ps?/search

dar de asta stiti, il urasc dracu

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Mam zaibit de tinderu vostru, la fel si de omegle tv

| anonimuIl a răspuns (pentru alina2k18):

Nu mă interesa ce era acolo.

| Mosotti a răspuns (pentru alina2k18):

Pai de ce n-ar trimite si acolo mesaj femeilor? Si acolo avem PM.
Numa ca acolo e mai bine, nu poate fiecare sa-si stearga topicul cum vrea, sau raspunsurile, ori sa se puna pe anonim, deci e mai ordine.
Trebuie sa se stie cine a postat.

La topicu tau pot raspunde toti, nu ai cum sa faci sa nu raspunda cum e aici, pentru ca se considera ca acele raspunsuri nu ti se dau neaparat tie, ci se discuta intre useri pareri la ce ai scris tu! Si intereseaza si pe altii, nu te priveste doar personal, ignore e doar pentru privat.
Nu ai voie sa te joci asa ca aici, fiecare face ce vrea.

Ptr ca poate x posteaza la tine ceva, si y vrea sa comenteze ceva la raspunsul lui x fara leg cu tine, chestie care poate interesa pe alti 50. Ce treaba are asta, cu, ca tu i-ai dat ignore lui y?! Adica ce treaba are problema ta personala cu y, cu ce se discuta public?

Ai voie sa-ti editezi doar un raspuns in decurs de 15 minute, atat.
Nu poti edita titlul topicului, ca nu ne jucam. Moderatorul o face la cerere in caz ca ai gresit ceva.

Deci e un forum f bun chiar, si activ, se poate verifica oricand.

Aia cu aprobatul 24 postari, este contra spam, nu vi tu cu alt user facut acum 3 minute, sa-ti bati joc.

| Mosotti a răspuns (pentru anonimuIl):

Pai f bine au facut, asa trebuia sa faca de mult. Poti da pm dupa ce s-au aprobat cele 24 postari, ca se considera ca esti ceva mai serios, ca un spamer nu sta atata pana sa faca prostii, decat mai rar.

Pai aia e, ca sa nu mai faca lumea manevre cum faceai tu, sa ai 101 conturi sa te joci aiurea pe acolo.
Regula s-a schimbat la 1 august 2019, deci acum 3 ani si 27 de zile.

Postarile cele 24 le aproba orice moderator de la aria aia, sau orice supermoderator care poate actiona pe orice arie.
Nu doar doua supermoderatoare.

Adica ordine si disciplina.

| alina2k18 a răspuns (pentru Mosotti):

Eram in 2007 pe SP, cunosc forumul.
Eu nu inteleg de ce trimiteti mesaje femeilor de acolo ca nu e site de dating laughing

| anonimuIl a răspuns (pentru alina2k18):

Îți spun eu ce nu știe el că nu a postat acolo - era o arie ascunsă unde postau doar câțiva care știau de aria aia.

| anonimuIl a răspuns (pentru alina2k18):

Când apăreau alții erau banați că acolo era un nivel de discuții între oameni de la 30 de ani la 50 de ani.

| relian a răspuns (pentru alina2k18):

Si daca nu este webiste de dating, daca iti place de careva nu te bagi sau cum?
Sa nu spui ca de intilnesti unu pe aici cu poza, gen barbatul mortal si se da la tine spui ca nu esti curioasa laughing Ai categoria sex, ai categoria relatii, deci se discuta numa depre cei cuplati deja sau ce is categoriile astea? Ori numa asa de ai o problema sexuala vii intrebi, apoi te duci iar peste aia sa afci ce raspuns ai gasit pe aici laughing

| anonimuIl a răspuns (pentru alina2k18):

Se dădeau mesaje pe PM.

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Cati ani ai?

| Mosotti a răspuns (pentru alina2k18):

Eu nu trimit mesaje la nici o femeie asa cum nici aici nu o fac, nu asta ma intereseaza pe forumuri, ci sa discut pe n teme, sa am contact cu oameni, sa ajut daca pot, sa fiu ajutat.

Dar altii poate asa faceau.

Dar pot sa-ti zic de ce trimiteau mesaje femeilor, pentru ca oriunde sunt femei doritoare de relatii, cum si barbati poate, nu conteaza unde sunt, ca-s la magazin, ca pe forumuru, ca pe dating, ca in metrou, unde vrei tu.
Si nu strica sa incerci, ca incercarea moarte nu are pentru cine doreste partener fie doar pentru ssex fie pentru ceva serios.

Pai uite jos la Mega la mine, ce, acolo e loc de cuplare? In 2014 era o tipa la casa si zice "vai ce frumos iti sta cu teningul asta rosu...".
Dupa aia i-am cerut telefonul, am iesi cu ea la parcul ala de distractii, dar dupa aia n-am mai continuat ca nu prea imi placea de ea.
Deci oriunde poate fi o ocazie, chiar si la doctor, te duci si simti priviri, schimbati telefoanele si gata.

Unde nu te astepti se poate intampla, si daca e loc poti incerca, nimeni nu se supara daca incerci politicos.

| Mosotti a răspuns (pentru anonimuIl):

Adevarat, eu nu am postat niciodata acolo la cafe sex sau cum s-o numi, ca nu m-a interesat, nu cautam gagici, ma interesau alte subiecte.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimuIl a răspuns:

Softpedia este forum devenit exclusivist cam de 1.5 ani de când s-au schimbat regurile pentru userii noi.

| Mosotti a răspuns (pentru anonimuIl):

Nu a devenit forum exclusivit, dar au bagat regula asta pentru protectie, sa nu mai vina tot spamerii sa faca nou user, si imediat sa vb prostii pe acolo! E f bine ca au facut asa.

Dupa alea 24 postate, poti posta cate vrei.
Aia cu 240 postari e doar pentru aria Poiana lui Iocan si atat, in rest nu trebuie sa ai nu stiu cate posturi ca sa postezi.

Si asta cu 240 la aria aia adica la politica, este, ca sa nu iasa scandal de la userii neseriosi care vin 2-3-4-6 zile pentru spam, si pleaca.

Deci e cu cap facut tot.

| MotoBlitz a răspuns:

Softpedia e un site mort, nu recomand, primesc răspuns la 5 întrebări după câteva săptămâni. Seară frumoasă!

| Mosotti a răspuns (pentru MotoBlitz):

Cum sa fie mai mort? E pe la sanatate sau in alte parti, dar in majoritatea ariilor e totul activ, la tehnica, politica (Poiana lui Iocan). Pe verificate.

| antenademouse a răspuns:

Nu este deloc mort, face peste 300 de comentarii pe zi la unele postari, bineinteles ca unele fiind de la persoane care au scris de mai multe ori.