| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot sterge contul de Skype? Imi cere sa sterg contul de Microsoft în locul celui de Skype dar nu știu ce s-a întâmplat cu acel cont Microsoft. Există o altă cale sau rămâne contul "bătut în cuie"?

Răspuns Câştigător
| jeann a răspuns:

Contul skype este contul de Microsoft. Intri in meniul Microsoft. Introduci e-mailul dacă îl mai ști, dai continuare după care îți spune să introduci parola. Nu ști parola, afli parola la întrebarea " Ați uitat Parola?" Apoi trebuie să obții un cod de securitate, iar ei asta te întreabă "Cum doriți să obțineți codul de securitate? " este bifat acolo prin e-mail. și ți-l trimite prin email. Mai departe îți dai tu seama...

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru jeann):

Nu-mi amintesc niciuna din contul de Microsoft. Îmi fac altul și apoi îl asociez cu contul de Skype sau cum?

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut și eu acum 10 sau 7 ani un cont skype, dar nu era prin Microsoft. Pur si simplu era acolo o opțiune de creare gen " create account" ca la crearea unui e-mail și atât Acum skype functionează prin contul Microsoft chiar dacă ți-ai face altul. Dacă ești curioasă sa vezi dacă ai un cont Microsoft sau dacă există acesta. Urmeaza pașii de la primul răspuns. Eu nu stiu dacă ți-ai schimbat e-mailul. Poate cât ai avut tu skype ai avut un e-mail, iar cu timpul ți-ai făcut altul, cu altă parolă. Sau chiar daca ai un cont skype, efectiv cu ce te deranjeaza dacă nu îl mai folosești.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Mă deranjează că încă există, e trecut pe foaie contul. Vreau să renunț la câteva conturi.

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai rezolvat? dacă nu merge lasă-l așa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Nu am acces la codul de securitate pentru stergere. Abia pe 19 iunie 2021 o sa pot probabil sa imi sterg contul. Abia astept sa renunt la internet cu totul, nu ma ajuta cu nimic! Mai mult imi face nervi!

| jeann a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-ai trimis un mesaj privat la care am incercat sa-ti raspund dar primesc urmatorul mesaj: "Acest utilizator nu acceptă mesaje private!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru jeann):

Repar imediat

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru jeann):

Gata,trimite