| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi resetez cartusele la imprimanta canon mp210? Am cautat pe google, dar am auzit atatea pareri incat nu mai stiu nici eu ce sa fac pentru ca nu merge niciuna. Am cerneala cumparata pentru ele si cand le incarc si le pun la imprimanta nu merg si trebuie sa imi iau altele noi. M-am uitat si pe youtube si nu merge nici cum spun acolo. Am cartuse PG-40 black si CL-41 color.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am avut si eu Canon si HP. Nu imi mai iau in veci. Ultima un Canon pixma MP 210 am aruncat-o de buna. Trebuia sa cumpar cartuse de 250 lei. Nu se pot reseta. Am incercat si cu programe si cu copierea fisierului initial in care se aflau informatii despre cartusele pline. Singura solutie a fost sa-mi iau o imprimanta care suporta CISS. Astfel, mi-am luat Epson Stylus SX125 cu 200 lei. Am folosit imprimanta pana s-a golit un cartus. Intre timp imi comandasem un set reancarcabil si resetabil care m-a costat 109 + 7 lei taxe postale. L-am montat si acum imprimanta mea merge de sfaraie.