| RAY a întrebat:

Cum mai castiga in ziua de azi site uriile banii in ziua de azi,ca addblock, ublock blocheaza reclamele?
cel putin eu numai vad nici o reclama, desi de unde mai vin banii? nici pe Youtube nu-mi apare reclame doar pe telefon

21 răspunsuri:
| RAY explică:

Eu am ambele si blocheaza totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Asta ma intreb si eu...stai linistit ca YouTube au inceput sa ia masuri...happy

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Serios,intr o vreme imi baga reclama la fiecare video, de exemplu TPU de unde castiga banii? numa din reclame se castiga nu?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

TPU are cele mai de bun simt reclame!

| RAY explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Am deblocat add block si ublock, vad ceva cu tanculete acolo

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Sunt foarte multe; dar se inchid singure dupa cateva secunde si asta nu mi se pare deloc deranjant. FELICITARI TPU

| RAY explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Deci dvs nu aveti addblock sau ublock?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

SA TE IAU SI EU CU Dvs., ca sa te enervez?winking laughing laughing laughing nu; nu am addblock si nici unblock.

| RAY explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Eu am 27 sunt tanar

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Eu am 28, la incaltaminte; iti este ciuda?winking laughing

| RAY explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Eu am 40, desi sunt mai in varsta

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Eu fac 65 in februarie care nu-i deloc departe. laughing laughing laughing

| RAY explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Multi inainte, mama face 67 in decembrie

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Urari de bine si multa sanatate intregii familii

| RAY explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Multumesc si dvs multi anii inainte, stau cu parinti, sunt batranii, poate e aiurea uni spun ca sunt imatur dar sunt batrani si bonavi

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

sad. pare-se ca batranetea inca ma ocoleste. poate viata sportiva ma ajuta, sau modul de a privi realitatea. poate reusesti, totusi, sa renunti la formula "Dvs.". NU stiu la ce te referi in privinta imaturitatii.

| RAY explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ca stau cu parinti uni ma considera imatur, sportul e sanatos, ok numai folosi

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Si tu te cramponezi de ce spun tembelii? sa stai cu parintii, batrani fiind ei, este o dovada de respect si responsabilitate!

| RAY explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Multumesc de apreciere, ai dreptate

| 393Dan a răspuns:

Adblockul nu le blocheaza chiar pe toate;
Majoritatea nu folosesc sau macar stiu de adblock;
Am observat careva site-uri cand detecteaza adblock iti spun sa-l deativezi daca vrei sa continui pe site la ei;
Unele publicitati sunt sub forma de articole informative, blogguri, povestioare, slide-uri, top 10-uri, "stiri", ca nici nu-ti dai seama deodata ca-s ca atare publicitati;
Probabil mai au si alte modalitati sa puna publicitati si sa faca bani, dar eu de astea stiu.

| RAY explică:

Nu prea calatoresc mult cei drept