| anonim_4396 a întrebat:

Ce adblocker sa-mi iau?
Folosesc Ublock dar nu mai blocheaza acele reclame de un minut de pe Youtube.

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Incearca Adguard.

25 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DavidoffUser a răspuns:

Adblock plus

| anonim_4396 explică (pentru DavidoffUser):

S-au vandut, acum lasa unele reclame.

| anonim_4396 explică (pentru Skippy223):

Pentru ca nu mai blocheaza tot, s-au vandut.

| Skippy223 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudat. Eu nu am absolut nici un ad pe Youtube, si nici pe alte site-uri.

| nda a răspuns (pentru anonim_4396):

E o problema de la tine. la mine nu apare nicio reclama.

| anonim_4396 explică (pentru nda):

Ce problema? Am spus ca s-au vandut.
Adguard e genial.

| nda a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce problema poti avea, dar cu siguranta nu "s-au vandut". iti spun sigur ca la mine nu apare niciun fel de add, pe niciun site. daca cumva o reclama scapa de filtrele adblock, blocheaz-o tu manual si a doua oara sigur n-o s-o mai vezi.

| anonim_4396 explică (pentru nda):

Nu am nici o problema, o detecta antivirusul si abia mi-am reinstalat Windows-ul

| Skippy223 a răspuns (pentru anonim_4396):

False positive.

| anonim_4396 explică (pentru Skippy223):

Ma crezi genul care dupa 2 ore de umblat pe un pc ia 20000 de virusi?

| Skippy223 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun, si atunci ce vrei sa spui, doar tu ai primit pozitiv si noi ceilalti zeci sau sute de mii de utilzatori gresim?
Si false positive inseamna ca antivirusul crede ca e un virus, chiar daca nu e.

| anonim_4396 explică (pentru Skippy223):

Am pus Windows-ul acum 2 ore.
Ce **** de virus crezi ca am luat?
Ca nu sunt incepator.

| Skippy223 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule, eu nu am spus ca ai virus. Eu am spus ca ai avut FALSE POSITIVE. Antivirusul /crede/ ca ai virus, cand de fapt nu e un virus.
Si antivirusii se mai incurca din cand in cand.

| anonim_4396 explică (pentru Skippy223):

Stiu ca se incurca.
Plm, ca n-are legatura ce zici tu cu ce zic eu.
Am spus
''Nu am nici o problema, o detecta antivirusul si abia mi-am reinstalat Windows-ul''
N-am spus ca s-a incurcat si imi apare ca am nu stiu cati virusi.

| Skippy223 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai zis ca Adblock a fost detectat de antivirus.
Eu ti-am spus ca eu si majoritatea nu avem problema asta; insemnand ca tie antivirusul ti-a dat un false positive. Nu m-am luat eu sa vorbesc de virusi din senin.
Ma rog, daca Adguard te ajuta, atunci e ok. Nu mai conteaza.

| anonim_4396 explică (pentru Skippy223):

Unde am zis ca Adblock a fost detectat de antivirus?
Ma sinucid daca am spus eu asa ceva.

| Skippy223 a răspuns (pentru anonim_4396):

'Nu am nici o problema, o detecta antivirusul si abia mi-am reinstalat Windows-ul''
Ce inseamna asta?
Nu am nici o problema - tu nu ai o problema
O detecta antivirusul si abia mi-am reinsalat windows-ul = antivirusul a detectat Adblock, chiar daca tu ti-ai reinstalat windows-ul de curand.
Nu romana vorbim amandoi? Nu asta vrei sa spui?

| anonim_4396 explică (pentru Skippy223):

Nu am nici o problema- exact, eu nu am o problema.
O detecta antivirusul si eu abia mi-am reinstalat windows-ul-
Am spus ca nu am nici o problema, daca aveam probleme le detecta antivirusul.
Nu stiu de unde dracu ai scos-o pe asta.
Nu am spus ca antivirusul a detectat ceva.

| Skippy223 a răspuns (pentru anonim_4396):

Haha. Bine, asta e alta treaba. Greseala mea.

| mikirobert a răspuns:

Adblocker Plus este cel mai bun din opinia mea si este si gratis.

| Danielllllll a răspuns:

Ala da

| NowYouKnow a răspuns:

Eu folosesc AdBlock pe Chrome si le blocheaza fara probleme.