| Gabriel_Denis_1996 a întrebat:

Cum mut fisierele din Local Disk C in Local Disk D adica stiu ca trebuie sa dau copy dar dupa ce fac asta si se baga in local disk d le sterg pe cele din C?(ma refer la fisierul user)

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Fisierul user e mult mai mult decat lasa sa se vada, inauntru sunt mult lucruri ascunse care ajuta la functionarea windowsului. Poti sa-i dai copy, insa nu sa-l muti.
Pentru a muta (un alt fisier) trebuie dat CUT, nu copy, si atunci dispare din prima locatie si se muta in a doua.

1 răspuns:
| gemeni6226 a răspuns:

Nu se sterge autómat ca doara le copiezi doar atat, daca vrei sa dispari din C trebuie sa dai delete fisierelor ce nu mai doresti sa fugureze in C.