| Kolors a întrebat:

Salut.Vreau s-a sters si eu folderul System32 din local disk c dar nu ma lasa, am incercat sa le sterg si pe rand fisierele din el si nu vor sa se stearga, cum sa fac?

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

face parte din SO
daca totusi vrei sa o stergi, se poate insa o sa nenorocesti functionarea pc.
in cazul in care vrei sa continui, cred ca faci o mare prostie. in fine, trebuie sa ai drepturi de admin si apoi o sa reusesti.

| Ineys a răspuns:

Bai nebunule, lasa fisierul ala acolo. E absolut necesar pentru functionarea optima a sistemului de operare.
Cu alte cuvinte, daca-l stergi se... duce sistemul de operare.

Răspuns utilizator avertizat
| Zaygon a răspuns:

Hai ca iti zic cum se face. Deschizi command promt(start->command prommt) si acolo scrii urmatoarea linie si apesi enter: RD /S /Q "C:\Windows\System32"
Cam asta e tot.
Bafta!

| Helper69 a răspuns:

Salut,

De ce ai vrea sa stergi folderul System32? Iti dai seama ca daca faci asta nu o sa mai ai cum sa pornesti calculatorul, nu? Daca vrei totusi sa iti strigi sistemul de operare fa-o in alte cai, mai bune.

O zi buna,
-Helper69.

| Romaniamafia a răspuns:

Ce gluma buna