| acerim a întrebat:

Cum pot conecta un video recorder SEG la un televizor led VORTEX pentru ca televizorul nu are mufâ euroscart in spate?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acel video recorder il poti conecta in televizor numai cu un adaptor hdmi cu euroscart mamă, mufa hdmi intră in slotul hdmi a televizorului, iar din video ai nevoie de alt cablu cu mufă euroscart tată pe care il bahi in adaptorul hdmi in capatul unde ai mufa euroscart mamă, si celalat capat al cablului intră in video acolo ce mufe ai tot euroscart sau rca? Si dupa ce ai pus cablurile stezi pe televizor din telecomanda intrarile Av ca sa ai imagine si sunet, Mergi la media galaxi si cumpara ti daca nu ai adaptorul acela hdmi cu euroscart sau hdmi cu rca daca gasesti, dar ia cu tine manualul televizorului sa vezi exact cum arata mufa hdmi ca sunt pe diferite marimi si sa o cumperi pe acea care este pentru modelul tau de televizor.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce televizor ai cu tub sau led?

| darrio2007 a răspuns:

Cablu cu HDMI la un capat. Daca are si asta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie un adaptor dar n-ai specificat ce mufe ai!

| acerim explică (pentru CristiDinBucuresti):

Led Vortex smart

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda