| Cσσкiє a întrebat:

Am un televizor Sharp model an 1992 care are numai mufa pentru antena cu cablu coaxial (fara EXTERN sau AV). Il pot conecta la un decodor digital de instalatie de televiziune prin cablu care are mufa euroscart? Am cautat la magazinele de profil, dar nu am gasit mufa potrivita. Exista? Va multumesc.

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Îţi pot da altă idee. Dacă ai un video chiar mai vechi şi chiar dacă nu-i mai funcţionează partea mecanică ( nu mai citeşte casetele video ) poţi să-l foloseşti astfel : îl cuplezi la tv prin cablu de antenă iar mufa AV a aparatului video devine disponibilă. O poţi utiliza ca atare. Poţi folosi la fel de bine şi un receiver satelit.
Mult secces!