| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Cum pot crea un nou cont yahoo mail pe telefon, cu adresă email nouă, fără să-mi bag numărul de telefon? Deoarece tot timpul îmi cere alt număr de telefon când vreau să-mi fac o adresă de email nouă.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu se poate sa creezi o adresa de email fara sa dai un numar de telefon pentru verificare.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Aasdfghj):

Dar de ce, le trebuie tot alt număr de telefon fiecare dată când creez un email nou?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Trebuie fiind ca in felul asta oamenii nu isi mai fac zeci de mii de emailuri pentru diverse lucruri plus ca daca iti pierzi parola, numarul de telefon te ajuta sa o recuperezi.