| Petrovic a întrebat:

Cum pot creea un script sau un program prin care sa fiu notificat atunci cand un site se actualizeaza?
Exista ceva online? De exemplu, eu introduc adresa web și programul ma anunta cand se actualizeaza.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e simplu de facut... faci un script care downloadeaza continutul in mod constant si care te anunta cand vede ceva modificat.

iti trebuie niste notiuni de baza intr-un limbaj de programare sa folosesti o librarie de curl si un parser de html daca vrei sa vezi modificarile mai in detaliu