| manita a întrebat:

Cum pot inregistra niste filme sau emisiuni ce se difuzeaza la tv?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Exista televizoare cu functie de inregistrare (fara sa fie smart TV).
Atasezi la tv un hard extern, conectat prin usb, (sau un stick usb - am vazut ca se poate si asa) si apesi butonul rosu Record ("Inregistrare") de pe telecomanda.
Daca nu ai functie de inregistrare la televizor, ai putea inregistra cu un telefon bun direct ecranul televizorului sau iti cumperi o placa de captura sau un tunner cu port usb si le atasezi la un pc sau laptop (asta inseamna ca al tau cablu de la televizor sa fie montat la laptop sau pc si sa vezi posturile tv direct pe aceste dispozitive).
Filmele nu, dar emisiunile se pot gasi si pe paginile oficiale de internet ale televiziunilor. Unele inregistrari se pot descarca si de acolo (pe telefon, pc, laptop).