| DanutD15 a întrebat:

Cum pot mari viteza unui router?
Router D-link
Pls help

5 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Nu poti mari viteza, niciodata is niciodata nu vei ajunge la viteza de transfer si navigatie a unui internet, nu routerul e de vina, ci conexiunea de internet, depinde de unde ai internetul si la cat trafic ai acces, fiecare router wifi are specificatiile lui, altul cu 100 mb/s altul cu 150 etc.

| DanutD15 explică (pentru DaniTDCI):

Am acces la 100 mb/s dar emite doar 65 mb/s

| DanutD15 explică (pentru DaniTDCI):

Am acces la 100 mb/s da emite doar 65 mb/s

| BostanDaniel1974 a răspuns:

"C:\Program Files (x86)\Pointstone\Internet Accelerator 2\InternetAccelerator.exe" sau "C:\Program Files (x86)\Auslogics\Auslogics Internet Optimizer\InternetOptimizer.exe"

| DaniTDCI a răspuns (pentru DanutD15):

La router nu ai ce face, ti se reduce din viteza traficului de oarece nu esti singurul de pe retea, sunt si alti comsumatori