| flower236 a întrebat:

Cum pot recupera fiserele dintr-un laptop cu display-ul spart?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La service.

| Iwao a răspuns:

Il conectezi la un monitor sau pui hardul pe alt laptop. Daca este doar display-ul, prima varianta.

| Beretta a răspuns:

Scoti hard diskul/SSD si il bagi in alt laptop/PC

neluL
| neluL a răspuns:

Conecteaza laptopul la un monitor, TV, LCD, ce ai prin casa si apoi poti sa vezi tot ce ai in laptop. Datele le salvezi pe un stick usb, hard extern sau hosturi online. Pe MEGA ai 50 GB host gratuit.

| flower236 explică (pentru neluL):

Nu reusesc sa-l conectez la monitor\tv

neluL
| neluL a răspuns (pentru flower236):

Adica! Ai cablu? Ce sistem de operare ai? La windows 7 trebuie sa astepti pana se instaleaza driverul cca 2-5 minute.

| flower236 explică (pentru neluL):

Da. Win xp..la monitor imi apare doar imaginea de fundal, insa dupa cateva minute ecranul se face negru.

neluL
| neluL a răspuns (pentru flower236):

Mda...e rau la xp
Cred ca trebuie sa intri in display properites si sa dai enable sau ON la monitorul 2.
Scoate hardul din el si leagal la alt laptop sau pc. Hardul se afla in partea dreapta jos cum te uiti la tastatura.

| flower236 explică (pentru neluL):

Dar la TV?

neluL
| neluL a răspuns (pentru flower236):

Incearca si la tv daca ai lcd sau plasma + cablu HDMI. Vezi la setarile tv -ului sa alegi monitor si daca nu apare nimic pe TV incearca setarile din laptop apasand pe tastele FN+F10 sau FN+F5 in acelasi timp.