| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa aflu ce poate suporta placa mea de baza?(adica, cam cati gb de rami ar accepta cel mai mult, ce placa video, hard...)Si daca puteti sa-mi dati si linkul' la un site cu produse it ieftine.
Fundaaa!

Răspuns Câştigător
| spinake a răspuns:

Pentru placa de baza dw asta http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Everest-Home-Edition.shtml iti arata toate statisticile pcului, iar site www.emag.ro foarte bun nu am avut nicio problema cu ei.

10 răspunsuri:
| kko a răspuns:

Intri in My Computer, click dreapta, properties si vezi acolo. Site-uri cauta pe google.

Răspuns utilizator avertizat
| alexno2 a răspuns:

Pai intai spune modelul al placii de baza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine intri pe site-ul producatorului, ca sa afli in detaliu ce componente ai, instaleaza aida64 extreme edition 1.85. 1600
http://www.aida64.com/downloads/aida64extreme185exe

Răspuns utilizator avertizat
| SergiuM a răspuns:

Elementul Valoare
ID placa de baza 63-0104-009999-00101111-051806-VIAK8M890$A0571000_BIOS DATE: 05/18/06 09:41:57 VER: 08.00.12
asta e modelul placii mele

| spinake a răspuns:

Http://www.via.com.tw/en/products/chipsets/k8-series/k8m890/ siteul placii de baza
Processor Support AMD Athlon™64 & AMD Sempron™ Single/Dual Processor Support
suporta placa video PCI Express deci cauti placa cu slot PCI Express

| SilvioIonutz a răspuns:

Eu am :
Foxconn P4M800P7MA-RS2

Ce placa video suporta?

| Iosua_Avram_1996 a răspuns:

Foloseste Aida 64, iti zice ce tip de Rami ai, placa de baza, cati rami iti suportu pc-u! http://www.softpedia.com/......1/3ff1/3/1

| Oltean_Florin-emil_1975 a răspuns:

Cati rami suporta laptopul medion erazer maxim. Am 8giga ram placa video de 2 giga si hard de 1 tera procesor I5 2.500 - 2.750 gh si as vrea sa stiu daca pot pune mai multi rami si cat suporta. multumesc