| dantiberiu a întrebat:

Cum aflu cati rami imi suporta placa de baza(manualul nu-l gasesc)!?

Răspuns Câştigător
| cosmon a răspuns:

Vezi cate sloturi de ram ai pe placa de baza si la ora actuala 1 placuta de ram are maxim 2 gb, deci cate sloturi ai imultit cu 2 gb
si alflu maximum, dar nu iti recomand 4 gb de ram, xp vista si windows 7 pe 32 de biti citesc maxim 4 sau 3 gb bine, daca ai avea mai mult nu tii vede, daca ai 2 gb sau 3 este de ajuns si pentru jocuri si pentru orice sistem de operare, chiar si windows 7.

11 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Inmultesti cate sloturi ai x 2 gb fiecare!

Răspuns utilizator avertizat
| uzzi92 a răspuns:

Intri pe seitu oficial al producatorului si iti selectezi placa de baza. O sa ai niste detalii si citesti de acolo...

| charlie the alien a răspuns:

Daca ai 3 sloturi inseamna ca poti pune pana la 6gb( total inutil), daca vrei sa-ti pui RAM atunci puneti pana in 2 gb si numai ai probleme.

| 12345ok a răspuns:

Deci 2 gb un slot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu programul everest el iti v-a spune tot despre calculatorul tau chiar tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu programul aida 32winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am windous XP sp2 mi-am pierdut sidiu cu placa video nu am calculator cu plasma dar va rog spuneti-mi ce sa fac ca nu o gasesc

| badkid1 a răspuns:

Eu am 2sloturi de placuta rami. Deci cat imi suporta?

| badkid1 a răspuns:

Eu am 2X sloturi de RAM.
Deci cat suporta?

| tiptan99 a răspuns:

Pai intra in panou de control automatic UPDATES si acolo ai gasit totul cati gb cati rami cati gg