| xPaulFTWYT a întrebat:

Cum pot sa ma conectez cu un stick digi net mobil?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Daca ai internet poate poti urmari acest videoclip de 2 minute: https://www.youtube.com/watch?v=03aWltgI450
Sau te pot ajuta cei de la digi la telefon: 0314006286

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai abonament pentru folosirea acelui stick.
La instalare, trebuie deconectat orice alta conexiune de internet: prin cablu, wi-fi.
Stick-ul Digi activ se introduce intr-unul din porturile USB a calculatorului /laptopului.
Daca stick-ul este bun, atunci incepe automat sa se instaleze programul de conexiune (de pe cartela din stick). Dupa instalare, programul se activeaza automat si iti semnalizeaza finalizarea.
Daca dai click pe iconita aparuta pe Desktop, atunci te si conecteaza pe internet.