| Euvorbeste a întrebat:

Buna,am un stick de internet de la digi si as vrea sa-l conectez la tableta. Puteti sa-mi explicati exact ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Il bagi in USB. Se va instala un programel (apropo: n-ai spus ce stick ai pentru ca sunt 2 programe. Pentru ZTE si pentru Huawei). Apoi intri in Tools/Options/Profile management/ si dai New. O sa apara New Profile ii schimbi denumirea in "internet" salvezi si restartezi legatura. Asta este pentru Huawei. Si la ZTE este tot cam asa. Oricum poti sa suni gratuit la RDS si te ghideaza ei: tel prefixul judetului+ 400401.

1 răspuns:
| Paul_Radulescu_1990 a răspuns:

Cum a zis salontanul,, doar ca trebuie sa fie rootata tableta,, ce os are?