| micrOBzane a întrebat:

Cum pot sa-mi schimb parola la mess.

Răspuns Câştigător
| pisiqtsa a răspuns:

Ai sus in casuta de mess, messenger apoi dai la my account info...

7 răspunsuri:
| Adda_6107 a răspuns:

Intrii pe mail, la account info (sus )si dai la change password. funda?

| Șosețică a răspuns:

Da click aici https://login.yahoo.com/......nfig/login

Te loghezi si o sa iti apara undv Change Password dai click si de acolo te descurci happy

| heroforyou a răspuns:

Deci intra pe mail si urmeaza pasii:
1. In meniul principal, de sus, selectati Messenger
2. In sub-meniul care se deshide selectati si apoi dati click pe My Account Info
3. Se va deshid o pagina de la Yahoo unde vi se cere parola actuala. Tastati-o in casuta respectiva si apasati Enter (sau dati click pe Sign In)
4. Daca pana acum totul a mers fara probleme ar trebui sa va aflati in pagina cu informatiile despre contul vostru. Acolo, dupa informatiile despre nume si ID, veti desoperi un link cu numele de Change Password. Click pe el
5. Acum vine partea in care va schimbati parola. In pagina respectiva aveti trei casute. In prima (Enter your Current Password introduceti parola actuala. In a doua (Choose a New Password completati noua parola pe care o doriti. Pentru verificare, aceasta noua parola va trebui introdusa si in casuta numarul 3 (Confirm your New Password.
6. Daca parola a fost schimbata cu succes, va fi afisat pe ecran urmatorul mesaj : "You have successfully chosen a new Password".

| cosmina05 a răspuns:

Intri pe mess.dai la messenger apoi my acount info.ti se deschide o pagina, te loghezi si in stanga ai mai multe optiuni.dai change your password.si in prima casuta iti scrii parola pe care o ai acum, apoi parola pe care vrei sa o ai si iar parola.dai save si gata

| Robertel a răspuns:

1. Intra pe www.yahoo.com si intra in contul tau
2. In coltul din dreapta sus da click pe numele tau.Iti apare o lista mica in jos. Click pe account info(sau date cont daca e in romana)
3. Scrie din nou parola
4. Cauta pana gasesti ceva cu "Modificare parola" Click pe el.
5. In prima casuta scrie parola ta actuala. In a doua si a treia scrie parola ta noua.
6. Click pe salvare.

Sper ca te-am ajutat. Pentru mai multe lucruri intra pe www.robertaron.ro

| NoNaMe_7575 a răspuns:

La messenger sus scrie
My contact Details
My acount info
Dai la my acount info iti apare id tu iti scrii parola dai sign in si acolo la Sign-In and Security dai pe prima (Change your pasword)
dai pe el iti cere din nou parola veche(care o ai) apoi parola care vrei sa o pui si inca odata parola pe care o pui
Sper ca ai inteles si te-a ajutat
pa...

| nykymyky a răspuns:

Cu cap