| RomontiBogdan a întrebat:

Cum sa dezinstalez programe si jocuri? FUNDA!
nu sunt prea priceput

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program/joc există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".