| costinvlad a întrebat:

Cum sa modific cu HxD Hex Editor BIOS la un Acer Aspire A515-41G-F2SH? AM RT809F, fisierul BIOS.BIN, in caz de esec un stick cu BIOS si DOS. Ms.

Răspuns Câştigător
| costinvlad explică:

Cu UBU UEFI BIOS Updater, dar eu nu sunt foarte multumit de el (iti poate sterge licenta pentru Windows din cipul EEPROM).

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Parerea mea e sa nu te apuci de asa ceva daca nu te pricepi. Risti pierderea placii de baza.

| costinvlad explică (pentru doctorandus):

Am stick cu BIOS, in caz ca nu mai merge. Stii cum pot modifica BIOS-ul?