| costinvlad a întrebat:

As dori sa modez BIOS-ul la Laptop-ul Acer Aspire A515-41G-F2SH si sa am toate optiunile in BIOS dupa ce flashuiesc BIOS-ul modat. Cu ce program fac rost de fisierul BIOS al BIOS-ului meu? Ce sa editez in HEX editor? Ms. Funda, si sunt recunoscator.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Tu macar stii despre ce vorbesti? laughing Banuiesc ca vrei sa faci update la bios... pai descarci acel update de pe site-ul producatorului, il pui pe un stick usb si din bios ii faci update. dar ai grija mare! Un pas gresit si arunci laptop-ul la gunoi! happy

| costinvlad explică (pentru lpavel):

Pai eu vreau sa il modez pentru overclock. Sa ii schimb HEX ca sa fie deblocat. Mersi.

| lpavel a răspuns (pentru costinvlad):

Foloseste programul: MSi Afterburner si in bios nu umbla spre binele tau!