| Smaranda007 a întrebat:

Cum sa resetez un sistem de operare ubuntu 14.04?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Resetarea se face doar la telefoane. Adica sa-l stergi? Daca da, atunci se face prin instalarea altui sistem de operare. La sistemele de tip Unix (Ubuntu, Linux, etc.) te intreaba daca vrei sa stergi HDD-ul. La Windows trebuie sa stergi partitiile si sa le refaci.

Bula
| Bula a răspuns:

- Daca apar probleme, poti opri fortat (decuplezi curentul), iar la re-pornire va aparea un meniu in care se ofera si modul de reparare.
- Toate programele instalate le poti indeparta individual (din centrul de descarcari).
- Cu DVD-ul de instalare poti sterge /reinstala intreg Ubuntu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa il resetezi?