| xSega a întrebat:

Cum salvezi o secventa de pe camere de supraveghere pe un stick?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pe camere de supraveghere nu se stocheaza secventele, doar pe suportul de stocare.
Daca este o camera cu memorie flash incorporata, atunci se conecteaza cu cablu USB sau se scoate memoria flash si se citeste in calculator, cu ajutorul unui cititor de cartele.
Daca se foloseste un centru de stocare, atunci copierea difera de la model la model. Centralele mai noi dispun de port USB pentru copierea secventelor dorite pe un stick de memorie, de pe care se pot citi ulterior pe un alt calculator. Pentru volum mare de secvente se poate folosi hard disk extern, conectat tot prin USB.

1 răspuns:
| Oltean_Maria_2000 a răspuns:

Pui stikul in calculator te duci pe compiutr si vezi acolo ca ai stikul in calculator si dai pe imaginile de pe camere si le salvezi pe pagina stilului dar înainte de a închide fila dai salvează altfel nu salvează nimic