| iuliusnedelcu a întrebat:

Cum scap de parola de la administrator daca am uitat-o? Am 2 useri dintre care doar pe cel standard il folosesc deoarece parola contului administrator am uitat-o. Am incercat sa o schimb din „panou de control"-„conturi utilizator" dar cand sa dau click pe „gestioneaza alt cont" imi cere parola de la administrator ca sa continui si asa mi se intampla si cand vreau sa instalez un program pe calculator.

P.S: Dau fundaaaaaaa!

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Reinstalezi windowsul. Nu prea ai cum sa faci nimic la acel acccount de administrator daca nu stii parola. Si parola nu o poti recupera.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca tu ai instalat si configurat Windows-ul, incearca toate parolele folosite de tine, de care-ti aduci aminte.
Daca-ti bati un pic capul, vei reusi!
happy

| Zaygon a răspuns:

Incearca cu o distributie de linux. Ai pe net tutoriale. http://www.psychocats.net/ubuntucat/resetwindowspassword/