| Monyyyyy a întrebat:

Cum se pun diacriticile la tot textul din word?

6 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Trebuie sa ai adaugata si limba romana la limbile tastaturii din bara, apoi schimbi limba pe romana (alt + shift).

| LonelyLoner92 a răspuns:

Alt + shift

| Monyyyyy explică (pentru HadesSs):

Da dar cum pun la tot textul? Trebe sa schimb eu fiecare litera?

| Monyyyyy explică (pentru HadesSs):

Și selectez tot textul după? Sau trebuie sa schimb eu de mâna la fiecare? Stiam ca era o metoda la tot textul

| HadesSs a răspuns (pentru Monyyyyy):

Pai pui in timp ce scrii in word, sau tu vrei sa inlocuiesti t cu ț si tot asa?

| NLS a răspuns:

Daca ai textul deja scris, ti-am raspuns la intrebarea precedenta ca trebuie sa le schimbi "manual".
Ti-am explicat si cum poti grabi procesul.

Nu poti inlocui t cu ț, atata vreme cat ai folosit pentru amandoua litera t. (va inlocui peste tot si nu o sa ma ai "t" deloc)

Ti-am dat acolo si 3 pagini de internet care te ajuta sa lucrezi mai repede, daca metoda cu scurtaturi nu ti se pare destul de rapida.