| Squishy a întrebat:

Cum vad ce programe/aplicatii folosesc internet pe laptop?
Am internet pe un modem usb cu trafic limitat si cand ma uit peste rapoarte vad ca imi consuma mai mult decat ar trebui.
Am intelesc ca e de la update-urile windows-ului antivirusului etc.
Si dupa ce gasesc ce consuma cum il opresc?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Vezi în REsource monitor
http://www.cnet.com/......n-windows/
Start-->Run--->resmon și enter
Apoi te duci în Tab-ul Network de sus și vezi aplicațiile care folosesc internet în acel moment.
Și cum oprești o aplicație tot acolo în Resource Monitor dai click dreapta și End Process.
Deci cu acest tool al Windowsuluivezi Procesele/Aplicațiile și activitatea rețelei/internetului.
Succes!
Sper că te-am putut ajuta!