| SirxSensei a întrebat:

de curand mi-am luat un modem pentru internet, pe E-Plus (locuiesc in Germania). Duminica l-am achizionat impreuna cu o cartela, aveam trafic 5 Gb pentru internet. L-am folosit doar pe skype 3 ore pe zi si pe facebook, vreo 1 ora seara. Azi cand m-am uitat, aveam consumati 4 Gb. Mi-am oprit update-urile de la windows, nu am programe care necesita net. Intrebarea mea este, de ce consuma atata de mult? Inainte aveam pe Ortel imi ajungea o luna lejer tot cu 5 Gb.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

5 Gb=0.625 GB, adica nu e mare lucru. Dupa ce descarci un CD ti s-a terminat pachetul.

| Minimalistul a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Cred ca cel mai bine iei legatura cu furnizorul de internet.