| DaTRoll a întrebat:

Cum verific de cat e ssd ul la laptop fara sa il deschid carcasa?

4 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Da-i click dreapta pe my computer de pe desktop->manage->disk management in meniul din stanga si acolo in stanga ai disk 0 (daca ssd-ul e primary) si mai jos cati GB ai.

| NLS a răspuns:

HWinfo (preferabil versiunea Portable.)

https://www.hwinfo.com/download/

Speccy

AIDA64 Free

CrystalDiskInfo (iti indica si alti parametri importanti, nu doar marimea)

Sau in Disk Manager in Windows

| DaTRoll explică (pentru slayer09):

Eu mi am luat laptop s si ala zicea ca are ssd si as vrea sa fiu sigur, are windows pus de el si are o pârtie de 1t

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru DaTRoll):

Din bios