| alin5741 a întrebat:

Am o problema cu incarcarea laptop-ului, am tras cu putere din greseala incarcatorul laptop-ului, mufa a iesit din laptop si carcasa mi s-a rupt, acum cand conectez incarcatorul undeori merge dar de obicei ledurile de la buntonul On(cel cu care deschid Pc)si cel de la baterie si Pc se inchid si se deschid, ca sa mearga trebuie sa misc mufa de la incarcator si sa o las nemiscata apoi.Astept pareri cu ce ar putea sa aiba laptop-ul.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa-l duci la reparat, se pare ca nu mai face contact corect si atunci va trebui schimbata mufa ori lipita mai bine. Numai bine!