| NoName5435426976425 a întrebat:

Daca am bagat mouse-ul intr-un laptop virusat si dupa in al meu poate virusa mouse-ul laptopul?

24 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pe scurt Nu

| cfrtobias a răspuns:

Nu cred ca poate, ca mouse n-are memorie pentru fisiere ca un stick

| NoName5435426976425 explică (pentru cfrtobias):

La aia m-am gandit si eu dar sa fiu sigur am pus intrebarea si aici!

| NoName5435426976425 explică (pentru cfrtobias):

Am o troaca de laptop care mai mult ca sigur e virusat ca cand intru pe chrome intra pe site-uri pornoo
Nici nu ma uit la asa ceva

| NoName5435426976425 explică (pentru cfrtobias):

Si in ala am bagat mouse-ul ca imi e mai usor

| NoName5435426976425 explică (pentru Simpatic):

Cum ai editat raspunsul ma?

| cfrtobias a răspuns (pentru NoName5435426976425):

Sterge virusurile si reinstaleaza chrome

| cfrtobias a răspuns (pentru NoName5435426976425):

Intra aici https://www.tpu.ro/raspunsurile-mele/ si este modifica

| Simpatic a răspuns (pentru NoName5435426976425):

Cum am editat sau de ce am editat?

| NoName5435426976425 explică (pentru cfrtobias):

Mersi!

| cfrtobias a răspuns (pentru NoName5435426976425):

Instaleaza malwarebytes si sterge virusurile

| NoName5435426976425 explică (pentru cfrtobias):

Bine boss dar problema e ca nu am de unde instala ca orice caut pe net fie in chromesau in firefox tot pe site-urile alea ajung

| NoName5435426976425 explică (pentru cfrtobias):

*chrome sau

| NoName5435426976425 explică (pentru Simpatic):

Cum ai editat dar mi-a explicat asta tobias

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor N-are nimic, curata browser si trece, schimba pagina de pornire, sau sterge-l si instaeaza altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa fie bun chrome, nu cred ca au intrat in calculator/laptop ce o fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai problema pe mai multe aplicatii, cauta i control panel, si sterge fisierele din calculator. Sau ia un antivirus. De obicei intra cu vreun add cand instalezi extensii la browsere, si ajunge in control panel.

| ValentinGabi a răspuns:

Nuuu dmnlaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nicio legătură o componentă software (virusul) cu una hardware (mouseul).

| SLexuS a răspuns:

Nu, din motivul ca mouse-ul nu detine memorie si nu se stocheaza nimic intr-un mouse, doar apesi niste click-uri si cam aia e tot.

| mustafateke7 a răspuns:

Salut! Mouse-ul nu are memorie, deci nu va afecta laptopul tau!

| Celcestietot a răspuns:

Nu.

| Lhz a răspuns:

Salveaza-ti toate fisierele pe un hdd extern si reinstaleaza windows sau linux ce ai tu