| dolyan a întrebat:

Daca am link-uri pe site-ul meu catre fisiere piratate de pe alte servere, eu pot fi tras la raspundere ca sustin pirateria? Tot piraterie se numeste? multumesc

6 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Teoretic da, poti fi tras la raspundere, practic nu, pentru ca nu se intampla nimic.

Si da, tot piraterie se numeste!

| dolyan explică:

Mai astept raspunsuri :-)

| Kattan a răspuns:

DA, pentru ca ai pus la dispozitia altor persoane soft piratat sau materiale ce incarca legislatia in vigoare.

| Twitter a răspuns:

Daca urci un fisier 'piratat' pe un server de exemplu pe fisierulmeu.ro nu tu esti tras la raspundere, vinovat este cel care detine serverul fisierulmeu.ro, el trebuie sa verifice si sa stearga ce este ilegal... oh go on

| Kattan a răspuns:

@Humanoidu E altceva cand site-ul este al tau, nu?

| sebywarlord a răspuns:

Da, poti fii tras la raspundere pentru ca ai pus la dispozitia altor utilizatori material piratat, si ai facut reclama,ai indemnat spre folosirea materialelor piratate
Humanoidu,e clar ca nu stii despre ce se vorbeste aici, daca eu am un site sau orice de fapt pe care am copyright si tu mi-ai "furat" continutul etc eu pot sa te reclam nu conteaza daca esti companie mare mica etc, eu clar nu voi astepta ca autoritatiile sa treaca la treaba fara ca eu sa ii informez despre tine si faptele tale! iau atitudine, asa ca terog numai fa pe desteptu ca nu are rost
Peace!