| SporeBox a întrebat:

Daca spun numele unui site se ia ca piraterie ca atunci cand cer/trimit un link?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Prin intermediul cui ceri/trimiți link-uri?
Pe TPU? Dacă pe TPU, cererea de link-uri se poate face în categoria de "Filesharing/Linksharing"(bineînțeles, pirateria este interzisă pe TPU (nu la modul extrem din fericire)).
Și nu, nu se consideră "piraterie" și nici "promovare" postarea de link-uri (asigură-te când postezi un link că nu trece de limita decenței(adică nu satanisme, pornografie, nuduri(atât timp cât nu este legat de întrebările din categoria "Sănătate"), acte de violență atât fizică cât și verbală asupra oamenilor sau animalelor, știri false(decât dacă vrei să-ți bați joc de ele prin intermediul TPU), informații sensibile/date cu caracter personal, etc.),

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Daca acel site contine materiale piratate da