| anonim_4396 a întrebat:

Daca are cineva laptop vechi,, Acer travelmate 2300,, ce memorie Ram sa cumpar pentru el? are una ddr266, 256MB, sau asemanator ca nu ma pricep. Are loc pentru inca pentru una si nu gasesc! alt laptop nu pot lua......asa e la noi......multumesc!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Chiar daca modelul e foarte vechi, exista particulari la care sigur gasesti memorii ram. Consulta site-urile cu anunturi de la persoane fizice si vei descoperi ofertele de pe piata a acestor componente. Tot ddr266 (266 e frecventa), de 256 mb sau chiar 512 mb (daca gasesti varianta asta). Din cate am observat, dispozitivul tau suporta pana la 1-2 gb de memorie ram (mai sigur 1 gb, ca sa nu existe alte probleme nedorite).

3 răspunsuri:
| petrescuionut a răspuns:

Salut ddr2 sunt vechi si au fost scoase dupa piata din cate stiu nu mai poti gasi nimic bun s-au nou ddr2 poate sa ai noroc, dul laptopul la un servis si vezi ce-ti zic oameni de acolo daca te ajunge in jur de 300 lei nu-l face este inutil ..bafta

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa pui mai multa memorie si la alte frecvente: http://www.offtek.co.uk/....../mid33795/
Deci poti pune doua module de 1 Gb.

| K0sti a răspuns:

"alt laptop nu pot lua......asa e la noi..."
Cum vine asta ca nu am inteles-o?

Are memorie DDR, nu DDR2 cum au zis antevorbitorii mei! Greu de gasit, dar nu imposibil!