| Alexe_Silviu_2000 a întrebat:

Daca bagi o baterie externa normala la un telefon cu incarcatorvfast charging il v a afecta pe telefon? Adica bateria va fi afectată in sensul ca ar tine mai putin?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic. Si eu am baterie externa.

| HLucian a răspuns:

Salut. Telefonul se va incarca mai greu, e evident, insa nu afecteaza cu nimic ''sanatatea'' bateriei. Bateria externa are un singur scop, sa-ti incarce telefonul oriunde ai nevoie.

| danutzu96 a răspuns:

Nu. Telefoanele cu Fast Charge (cu tensiune crescuta) se pot incarca fara probleme fara si la incarcatoare obisnuite( incluzand bateriile externe).