| superalex2000 a întrebat:

Salut oameni minunati!
Daca dolosesc o baterie externa cu output de 5v 2a la un telefon cu 5v 1a se poate intampla ceva cu telefonul? Va tine mai putin bateria telefonului daca il incarc de la bateria externa de tipul asta?

Este prima baterie externa pe care mi-o cumpar deci nu ma pricep in acest domeniu.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic - crezi că producătorii power-bank-urilor ar avea bani să schimbe baterii sau telefoane stricate de „jucăriile" lor?!?

| neutrino a răspuns:

Nu se intampla nimic negativ, iar telefonul va funtiona ca si pana acum.

| CPAElites a răspuns:

Nu se va intampla nimic... Poti incarca de doua ori bateria.