| Ciobi007 a întrebat:

Daca cumpar un procesor imi da si un cooler. Daca nu de unde il pot lua?

2 răspunsuri:
| Uvox a răspuns:

Procesoarele vin in doua variante de pret. Cu sau fara cooler original. Tot de unde iei si procesorul dar sa fie pentru tipul de procesor pe care vrei sa il iei.

| denisTiky a răspuns:

Cand iei un procesor, te uiti daca el este in varianta Box sau nu. Daca e box atunci e cu tot cu cooler. Asa e la Intel, la amd nu sunt sigur daca tot box este. Dar poti sa te uiti la ce contine pachetul, si ai sa vezi acolo daca e doar procesorul sau si coolerul.

Daca vrei sa iti cumperi un cooler uita-te pe pcgarage, sau eMAG, altex, media galaxy, etc