| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac bani din YouTube platesc taxe la fisc?
Dau funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă vrei sa fii în legalitate

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da! Este obligatoriu raportarea veniturilor din alte surse, incluzand vanzarile online si incasarile online.
Oricum, au inceput aleator verificarea conturilor bancare, in special cele unde se constata tranzactii venite din paypal sau online si se dau amenzi serioase pentru neraportarea corecta a veniturilor, considerandu-se frauda.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei să respecți legea, plătești, din orice ai face.

| FPSFan a răspuns:

Da nu stiai ca trebuie sa platesti tot la stat? Daca nu vrei s-o incurci...