| Eugeniusu a întrebat:

Daca fac hotspot de pe iphone pentru laptop, o sa consume mai mult decat ar consuma pe telefon? Ma refer in special la Facebook si Youtube. Cam cat timp mi-ar ajunge 5GB?

2 răspunsuri:
| xCeline a răspuns:

Da va consuma mai mult pentru ca paginile incarcate pe laptop consuma mai mult, ai mai multe imagini etc automat incarcarea lor (adica sa pot sa le vezi pe laptop) consuma din aia 5gb pe care zici ca ii ai. Probabil ti se va termina traficul de 2 ori mai repede decat daca ai intra de pe telefon sau de 3 ori depinde ce faci pe laptop te apuci sa descarci ceva logic ca se duce repede...

| octav005 a răspuns:

Da. logic ca va consuma mult mai mult. Mai bine ai intra doar pe telefon.