| RroxXyaa a întrebat:

Nu înteleg de ce când intri pe youtube de pe telefon sa asculti muzica sau un film se consuma mai multi mega decat daca ai sta pe alt site. Oare cum sa fac sa nu mai se consume atat net ca sa pot sta mai mult pe youtube de pe telefon?

2 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Netul nu se consuma in raport cu timpul in care il folosesti ci la ce il folosesti. Pur si simplu videoclipuriile ocupa mult. Daca chiar vrei sa ceara mai putin ai putea sa scazi claritatea.

| RroxXyaa explică (pentru mODIN):

Cum sa scad claritatea si astfel se reduce mult consumul de net pe telefon? Pe ce site sa ascult muzica fara sa consum mult net pe telefon?