| MrWolfey a întrebat:

Daca imi conectezi castile in partea din spate a pc-ului, se aude incet si infundat, dar daca le conectez la partea din fata se aude imaculat. Exista o problema cu pc-ul meu?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil in spate ai doar o iesire "Aux" sau "Line out", care au semnal relativ scazut, iar in fata aiiesirea pentru casti (cu semnal mai mare si impedanta mai mica).

Verifica la programul mixerului audio (valabil la placile Realtek si nu numai) ce fel de iesire ai alocat in spate pentru mufa in care-ti bagi castile si incearca mai multe variante de iesire, daca e posibil (in special iesire pentru casti).

In spate, iesirea "normala" de sunet este la mufa cu inel verde deschis, iar cea violeta este pentru microfon.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, este stricata mufa din spatele calculatorului, trebuie dus la servis sa o schimbe ei.

| R0byZ00r a răspuns:

Da e iesirea din spate arsa

| AKARA0 a răspuns:

Verifica driverele de sunet