| Bany a întrebat:

Dacă leptopul meu e stins si l-am pus la încărcat, becusorul care arata ca se încarcă se aprinde sau nu (atunci când e stinstins leptopul!) Am un laptop de la Asus cu un încărcător de 19 W subțire.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte am înțeles, atunci când îl alimentezi la o priza cu încărcătorul original de la ASUS, LED-ul care simbolizează conectarea la un alimentator se aprinde, iar când deconectezi cablul de alimentare, laptop-ul se stinge, iar beculetul nu se mai aprinde intermitent sau nu.

Înseamnă ca ai probleme de alimentare. Este necesară o verificare succesivă a alimentarii cu un voltmetru. Probabil vreun chip topit, care împiedica alimentarea din bateria Li-On.
De obicei aceasta problema este întâlnită de foarte mulți utilizatori ASUS. Se mai întâmpla uneori ca laptop-ul sa se aprindă la apăsări succesive ale butonului de alimentare?

Dacă nu am înțeles corect întrebarea, va rog sa rectificați, căci nu se înțelege clar problema descrisă.

1 răspuns:
| Uvox a răspuns:

Este aprins cat timp se încarcă chiar daca laptopul este oprit.