| sebastyanSEBI a întrebat:

Am un laptop Acer aspire 5920 si azi când m-a jucam pe el s.a stins...acum nu mai pornește, nu se încarcă, nu se aprinde niciun led, iar ledul de la încărcător clipește.ce piesa este defecta? soluti.

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Ce joc jucai? Nu juca in afara(adica trecerea laptopului din mod de lucru in modul de joc (gaming) si poate nu se potriveste jocul cu puterea placii si a procesorului! S-ar putea sa existe flunctuatii de curent, mai ales si la tara!

| NumberZero a răspuns:

1.Daca jocul pe care te-ai jucat avea virusi poate nu te lasa sa re-intri pe PC dar nu are cum.NU sunt multe sanse mai alesca ai spcificat ca ldul de la baterie clipeste.

2.Verifica priza, sursa, incarcatorul si portul(gaura) in care bagi incarcatorul.

3.PC nu primeste putere deoarece a iesit bateria.Nu stiu unde se afla dar pentru laptopul meu este la spate.

4.Incarcatorul sau portul(gaura in care bagi incarccatorul) sunt defecte.

5.Priza nu este buna.