| anonim_4396 a întrebat:

Dacă pe Facebook dai block cuiva, acea persoană ştie că i-ai dat block? Adică, primeşte vreun e-mail, ceva, care să-i spună că i-ai dat block?

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Draga Ana.

Nu se trimite nici un fel de notificare.
Pentru profilul respectiv, tu dispari efectiv din peisaj.
Nu apari la cautari, nici la prietenii altcuiva, etc.

9 răspunsuri:
| Epigonul a răspuns:

Nu,acea persoana nu stie ca tu i-ai dat block, nu primeste nici o notificare sau ceva asemanator, doar ca nu-ti va mai putea accesa profilul.

| MadaxElena a răspuns:

Nu.persoana nu primeste nimic. in schimb, cand incearca sa intre pe facebookul tau sa iti vada profilul ii apare pagina inexistenta. happy

| xClementine a răspuns:

Nope, nu primeste nimic in legatura cu asta, ci doar nu iti va mai putea accesa profilul si vei fi scoasa automat din lista ei/ lui de prieteni. happy

| AlexLoveMRRRRRR a răspuns:

Nu nu vede ca tu i-ai dat block in schimb nu mai poti sa ai dai altadata cerere de prietenie tu sau el si inprimul rad el pentru o anumit timp nu mai poate sa dea cereri de prietenie la alti poate timp de 7 zile depinde

| CrazyTeenager a răspuns:

Nu.

| Ovidiu a răspuns:

Persoana respectiva nu-ti mai poate accesa profilul si nici tu pe al ei.

| darrio2007 a răspuns:

Nu primeste nimic. Daca te va cauta pe Facebook ii va apare ca si cum tu nu ai avea pagina de Fb.

| B3bytzaa a răspuns:

Nu-ti va aparea nimic pur si simplu acea persoana nu te va mai putea gasi.

| Beniamin_Benny_1993 a răspuns:

Am o intrebare daca am primit block de la o persoana iar eu postez ceva si le dau tag unor prieteni comuni. persoana care mi-a dat block vede aceea postare?