| hUnTERRRRRR a întrebat:

Daca placa video are 28 de grade constant fara sa fiu in joc e bine?

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Temperatura de 28 e ok, daca trece de 80 de grade atunci sa-ti faci griji.

| DoctorWh0 a răspuns:

Nu nu are nici o problema. 28 de grade este destul de ok, avand in vedere faptul ca unele componente al Windows-ului folosesc placa video pentru performante mai bune. Daca, de cumva, temperatura creste de la o zi la alta de la 28 grade la 50-60, ar trebui sa incepi sa te ingrijorezi.Totusi, se rezolva usor, de obicei se aduna praf la ventilatorul montat pe placa.

| hUnTERRRRRR explică:

Aa ok multumesc

| alexboss2020 a răspuns:

Este bine!

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Depinde mult si de temperatura ambientala, cea din camera, insa cele 28 grade sunt ideale.