| maruneakflorin a întrebat:

câte grade ar trebui să aibe o placă video in jocuri?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de placa. Unele rezista la mai mult altele mai putin. Depinde de sistemul de racire.

| KodrutZ a răspuns (pentru Salontanul):

In sfarsit unul care nu bate cimpii. Asa da, monsher! happy

| Salontanul a răspuns (pentru KodrutZ):

Mersi!

| CPAElites a răspuns:

Detin un GTX 750 TI si in gaming nu trece de 55 grade.
Acel R7 240 este una din cele mai slabe placi video care le gasesti pe piata...DE CE ITI FACI GRIJI PENTRU EA? Ai garantie ma!

| DryIce a răspuns:

| KlibrDM a răspuns:

In general placile video au temperaturi maxime destul de mari (90-105 Grade)
Cauta pe site-ul producatorului temperatura maxima.

| ƘЭлT a răspuns:

A mea in gta 5 are 65grade
Dar pe multiplayer imi sare la 70+ grade in sesiuni de peste 200 minute. Daca joci jocuri noi cu grafici bune oscileaza intre 60-70+ daca joci jocuri care n-au grafica si nici cerinte ridicate sta in 35-40 grade fara probleme