| Raul_Paul_2000 a întrebat:

Buna, am o placa video GTX 1060 6gb si am 50-60 de grade! E ok atatea grade pentru o placa video cu 4 ventilaoare in carcasa+ celelalte 2 pe care le are placa video?

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

In idle e mult, in gaming e normal.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Da e ok, placa video nu ar trebui sa treacă de 75 de grade, deci ii ok

| Popa482 a răspuns:

Salut! Dacă ești într-un joc și are atâtea grade este ok, poate avea și mai multe grade.

| AlexSiPunct a răspuns:

E ok stai linistit. Nu e tesut uman sa moara la 40-50 de grade. Eu am un rx 580 si imi ajung si la 53 de grade in idle si 80-85 de grade in heavy gaming. Daca totusi ti se strica si nu mai da display poti oricand sa o bagi in cuptor rolling on the floor))